Anita Oczkowska

anita-osieckaAnita Oczkowska

Moje pierwsze spotkanie z pedagogiką Marii Montessori miało miejsce 7 lat temu. W gabinecie terapii Montessori usiadłam przy stoliku i … zostałam oczarowana. Ten  zachwyt trwa nieustannie po dziś dzień.

Prywatnie jestem mamą trzech synów, najstarszy jest dzieckiem z niepełnosprawnością. Od kilku lat wspomagam jego rozwój i tak przerodziło się to w pasję.

Uwielbiam kino, teatr, książki historyczne, taniec i jogę.

A najbardziej kocham uczyć dzieci świata.

 

Wykształcenie:

  • Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, kierunek: Pedagogika Specjalna, specjalność: Oligofrenopedagogika i Terapia Pedagogiczna – obecnie
  • Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, studia podyplomowe: „Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka. Pedagogika lecznicza Marii Montessori.”
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, kierunek: Zarzadzanie i Marketing, specjalność: zarządzanie przedsiębiorstwem

 

Szkolenia i warsztaty:

  • Metoda Montessori: wychowanie kosmiczne w przedszkolu i terapii,
  • Pedagogika Marii Montessori dla dzieci poniżej 3 roku życia
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki – kurs I stopnia
  • Analiza rysunku dziecka
  • Szkoła dla rodziców i wychowawców: „Jak mówić żeby dzieci słuchały, jak słuchać żeby dzieci mówiły”

 
Pełna Kadra:

 

elzbieta-zabiegaj1

 

Elżbieta Zabiegaj, nadzór pedagogicznyprzedszkola

Zawód nauczyciela przedszkola wybrałam w wieku 14 lat rozpoczynając naukę w Studium Wychowania Przedszkolnego. Ta szkoła dała mi najlepsze przygotowanie do pracy z małymi dziećmi – wiedzę zarówno merytoryczną, jak i praktyczną.

pełny opis

 

  Joanna Zmuda1

Joanna Żmuda

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie o specjalności Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W trakcie studiów uczęszczałam jako wolontariusz do jednej z krakowskich szkół podstawowych, gdzie pomagałam dzieciom słabszym w nauce i wymagającym szczególnej pomocy.

pełny opis

marta-cieslak

 

 

 

Marta Cieślak

Z wykształcenia jestem pedagogiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego. Moje pierwsze spotkanie z pedagogiką Montessori miało miejsce na III roku studiów, które przekształciło się w wielką pasję. Pogłębianie tej pasji mogłam realizować będąc na praktykach i stażu w Integracyjnym Przedszkolu Montessori oraz jako nauczyciel w przedszkolu montessoriańskim.

 

pełny opis

  Kornelia_Regdosz1

Kornelia Regdosz

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym oraz terapeutą. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Od 2008 roku jestem wolontariuszem w Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół "KLIKA".”

pełny opis

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 
© 2011 Samodzielny Maluch - Przedszkole Montessori Kraków
Tworzenie stron www Kraków | PixArtist.com